ورود اعضا ثبت نام سامانه مدیریت آموزش (سما) English
  گروه طراحی صنعتی

امروزه طراحی صنعتی به عنوان رشته‎ای نوین در ایران و جهان، به دلیل پرداختن به یکی از ضروری‎ترین نیازهای جوامع به یکی از جذاب‎ترین رشته‎های دانشگاهی (چه از نظر فنی- مهندسی و چه از نظر هنری) تبدیل گردیده است. طراحی (یا اصطلاحاً Design) به عنوان فرهنگ برخورد با فناوری در کنار فرهنگ معماری و مهندسی به صورتی مستقل در حال شکل‎گیری و تکوین در سطح جهانی است. دانشجویان طراحی صنعتی همزمان با کسب‎ خلاقیت‎های هنری مباحث فنی - مهندسی را فرا گرفته و به طراحی و مدل سازی محصولات، خدمات و سامانه‎های مورد نیاز جامعه پرداخته و از دیدگاه‎های عوامل انسانی، کاربردپذیری و زیبایی شناسی به ارتقاء محیط اطراف خود اقدام می‎نمایند.

این رشته به تعامل سه جانبه ای میان فرهنگ، فناوری و انسان می پردازد و به واسطه این تعامل قابلیت اثرگذاری در حیطه‎های متعدد (از طراحی محصول تا مبلمان و تجهیزات) را دارا می باشد. این رشته در ایران دارای گرایش‎های متعددی است، از طراحی محصول و طراحی ارتباطات تا طراحی داخلی، طراحی مبلمان و طراحی فرهنگ بنیان.

انشجویان رشته طراحی صنعتی در دانشگاه پارس با توجه به وجود تخصص‎هایی نظیر ارتباط تصویری و طراحی لباس در این دانشگاه، از این مزیت برخوردارند که به خاطر وجود طراحان صنعت می‎توانند برای گرایش‎های فرهنگ بنیان، فضای کار و خلاقیت شایسته‎ای را تجربه کنند.از سوی دیگر طراحان صنعت متمایل به گرایشهای فنی‎تر می‎توانند با استفاده از توانایی‎های موجود در این دانشگاه در زمینه‎هایی نظیر فناوری معماری، معماری صنعتی و تعامل انسان رایانه (HCI) نیازهای خویش را در قالب پروژه‎های عملی و پایان نامه‎های دانشجویان به انجام برسانند و بدین وسیله دانشجویان این رشته حضور در بازار کار مرتبط با گرایش خود را تضمین ‎نمایند. حضور دانشجویان رشته طراحی صنعتی در کنار اساتید مجرب و استفاده از روش‎های نوین در آموزش طراحی، فضایی صمیمانه و کارآمد برای مشتاقان رشته طراحی صنعتی در دانشگاه پارس ایجاد نموده است.

 اساتید رشتۀ طراحی صنعتی


تاریخ ارسال: 1393/05/18

نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی- خیابان دوم- انتصاریه - پلاک 18
ایمیل: info [at] parsuniversity.ir
تلفن ثابت: 6-88330904(021)
فکس: 88339803(021)
شماره پیامک: 200008080880

 کد پستی : 1413915361

عضویت در خبرنامه
ایمیل:
4+7=

خانه     |    آرشیو کل مطالب    |     RSS     |     ارتباط با ما