ورود اعضا ثبت نام سامانه مدیریت آموزش (سما) English
  گروه طراحی لباس (پوشاک)

در طول تاریخ همیشه لباس بیانگر فرهنگ، قومیت، سنت ها، شخصیت وموقعیت اجتماعی افراد بوده و به همین دلیل ارزش و اهمیت بسیاری داشته است.

 امروزه طراحی لباس، یک صنعت جهانی است و در بسیاری از کشورهای بزرگ و پیشرفته به عنوان یک تخصص برجسته شناخته می شود. امروزه بعضی از کشورها به عنوان مراکز تولید انبوه پوشاک همچون آلمان، چین، اسپانیا، بنگلادش، ترکیه، کره جنوبی و برزیل درامد های قابل توجهی از مسیر تولید پوشاک کسب می نمایند.

در سال های اخیر با حضور قدرتمند ترکیه و اسپانیا در این زمینه باعث مطرح شدن بیشتر این دو کشور شده است. پاکستان و هند نیز به دلیل داشتن طراحان با استعداد بسیار خوب تا حدودی در این زمینه شناخته شده هستند.

 هنر استفاده از طراحی، برای خلق پوشاک بستگی به ویژگی های فرهنگی و اجتماعی ملت ها داشته و در جوامع مختلف دارای تنوع بالایی است.

از آنجا که طراحی لباس، نمادی از وضعیت اجتماعی و اقتصادی یک جامعه است طراحان همواره باید این مهم را در نظر داشته باشند که هر نوع لباس برای چه مخاطب و چه فرهنگی  می باشد تا آنچه طراحی می‌کنند تابعی از زیبایی ومطلوبیت بوده و در راستای فرهنگ جامعه باشد.

ضرورت پرداختن به  این موضوع در کشور، ایجاد و تقویت رشته هایی همچون طراحی لباس را بیش از پیش ضروری  می سازد.

در این راستا موسسه آموزش عالی معماری و هنر پارس به عنوان منحصر به فرد ترین برگزار کننده این رشته در مقطع کارشناسی ناپیوسته هدف خود را بر تلاش در جهت بالا بردن سطح علمی کاردانان این رشته قرار داده است تا با تربیت افرادی با دانش و مهارت های عملی در زمینه طراحی و صنعت مد و همچنین ایجاد خلاقیت و بروز استعدادها گامی موثر در حفظ فرهنگ و ملیت کشورمان برداشته باشد.

اساتید رشتۀ طراحی لباس


تاریخ ارسال: 1393/05/18

نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی- خیابان دوم- انتصاریه - پلاک 18
ایمیل: info [at] parsuniversity.ir
تلفن ثابت: 6-88330904(021)
فکس: 88339803(021)
شماره پیامک: 200008080880

 کد پستی : 1413915361

عضویت در خبرنامه
ایمیل:
0+0=

خانه     |    آرشیو کل مطالب    |     RSS     |     ارتباط با ما