موسسه آموزش عالی معماری وهنر پارس
موسسه آموزش عالی معماری وهنر پارس
انتشارات دوره های تخصصی تکمیلی(Minor) دانلودها سامانه ثبت نام فایل های آموزشی کانون دانش آموختگان پخش زنده
راهنمای سامانه آموزش مجازی
جشنواره تئاتر دانشگاهی پارس
قوانین و مقررات برگزاری امتحانات

قوانین و مقررات برگزاری امتحانات

 

  •  به اطلاع کلیه دانشجویان گرامی می­رساند لازم است پیش از شروع امتحانات و در تاریخ قید شده در سایت و کانال دانشگاه با مراجعه به پرتال دانشجویی نسبت به پرینت کارت ورود به جلسه و مراجعه به واحد آموزش جهت ممهور نمودن کارت ورود به جلسه اقدام نمایند.


رعایت موارد ذیل در روزهای برگزاری امتحانات برای دانشجویان الزامی می­باشد:

1. همراه داشتن کارت ورود به جلسه امتحان ممهور به مهر اداره امتحانات و کارت دانشجویی در جلسه امتحان الزامی است.

2. کلیه دانشجویان 30 دقیقه قبل از شروع امتحان در مرکز و 15 دقیقه قبل از شروع امتحان در سالن امتحان حضور داشته باشند.

3. دانشجویان لازم است پس از ورود به جلسه امتحان در مکانی که شماره صندلی برای دانشجو مشخص شده قرار گیرد. از نوشتن و کندن شماره صندلی ها و یا جابجایی صندلی خود جداً پرهیز نماید. کلیه عواقب ناشی از این اقدام به عهده شخص دانشجو خواهد بود.

4.به همراه داشتن کتاب یا جزوات درسی و وسایل شخصی در جلسه امتحان تخلف و تقلب محسوب می شود.

5.در زمان شروع امتحان لازم است دانشجویان تلفن همراه خود را خاموش کرده و در کیف خود قرار دهند و در صورت همران نداشتن کیف به مراقب جلسه خود تحویل نمایند. هیچگونه توجیهی در استفاده از تلفن همراه در جلسه آزمون از طرف دانشجو پذیرفته نخواهد شد و تقلب دانشجو ثبت خواهد گردید.

6. دانشجو موظف است نام و نام خانوادگی، شماره صندلی، شماره دانشجویی و نام استاد را به طور کامل و خوانا در ابتدای جلسه امتحان بر روی تمام برگه ها قید نماید.

7. دانشجو بعد از ورود به سالن امتحان و در طی امتحان سکوت را رعایت نموده و از صحبت های بی مورد جداً خودداری نماید. دانشجو یا دانشجویانی که نظم جلسه امتحان را به هر دلیلی برهم زنند مستقیماً به کمیته انضباطی معرفی خواهند شد و نمره امتحان درس برای ایشان 0/25 که به منزله تقلب می­باشد ثبت خواهد گردید.

8. دانشجویانی که در مورد امتحان سؤال داشته باشند به آرامی باید با مراقبین یا استاد مربوطه سوال را مطرح نمایند.

9. انجام اعمالی مانند استفاده از تلفن همراه، نگاه کردن به برگه دیگران، صحبت کردن با یکدیگر، استفاده غیر مجاز از یادداشت، کتاب، جزوه و تبادل برگه در جلسه امتحان تقلب محسوب شده و اگر مشاهده گردد صورت جلسه تقلب تنظیم می گردد.

10. چنانچه فرد دیگری به جای دانشجو در جلسه امتحان حضور یابد، دانشجو و شخص جایگزین هر دو به کمیته انضباطی معرفی خواهند شد.

11. هر گونه نوشته بر روی دست، برگه، دسته صندلی، شماره صندلی، حتی در صورتیکه مرتبط با موضوع و سوالات امتحان نباشد، تخلف و تقلب محسوب می گردد و روی کارت ورود به جلسه هیچ مطلبی نباید درج گردد.

12. تبادل هر گونه لوازم التحریر، ماشین حساب و امثال آن در جلسه امتحان ممنوع می باشد. استفاده از ماشین حساب فقط در امتحاناتی که مجوز استفاده آن توسط استاد اعلام شده مجازمی باشد. در غیر اینصورت استفاده از آن تقلب محسوب می شود.

13. چنانچه دانشجو دریک زمان دو امتحان متفاوت داشته باشد، می بایست درجلسه یکی از آن دو شرکت نموده و به مراقب اعلام نماید تا بدون ترک کردن جلسه، برگه امتحان دوم را نیز دریافت نماید، اگر دانشجو از جلسه امتحان اول خارج شود به هیچ عنوان حق شرکت درامتحان بعدی را نخواهد داشت.

14. دانشجویان از بیرون بردن اوراق امتحانی و پاسخنامه و برگه هایی که مهر آموزش را دارند، جداً خودداری نمایند. بدیهی است پاسخ نامه های بدون برگه سوالات تصحیح نخواهند شد.

15. دانشجو نباید جلسات امتحانی را قبل از انجام حضور و غیاب توسط عوامل اجرایی، ترک نماید و می بایست لیست حضور و غیاب جلسه امتحان را با خودکار امضاء نماید. عدم امضای برگه صورتجلسه به معنای غیبت بوده و نمره صفر درج خواهد شد.

16. دانشجویان موظفند پس از اتمام زمان امتحان اوراق امتحانی را به مراقب تحویل داده و فوراً جلسه را ترک کند و از تجمع در پشت درب محل برگزاری امتحان جداً پرهیز نمایند تا خللی در برگزاری آزمون ایجاد نگردد.

17. کلیه نمرات امتحانی توسط اساتید در سامانه آموزشی ثبت خواهد شد. در صورتی که دانشجو به نمره مزبور اعتراض داشته باشد می تواند در سامانه اعتراض خود را ثبت نماید و پس از بررسی و در صورت لزوم تجدید نظر استاد می توانند نتیجه را در سامانه مشاهده نمایند. در این خصوص دانشجویان نباید به اداره آموزش مراجعه نمایند.

18. در صورت بروز مشکلات احتمالی برای دانشجویان گرامی لازم است پیش از شروع جلسه آزمون، مشکل با مراقبین و یا ناظر امتحان مطرح گردد.


آموزش دانشگاه پارس

تاریخ ارسال: 1397/03/19
  • نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی- خیابان دوم- خیابان انتصاریه
  • رایانامه: info [at] pu.ac.ir
  • تلفن ثابت: ۵۸۱۳۸۰۰۰ - ۹۱۰۳۰۳۰۱ (۰۲۱)
  • شماره پیامک: ۲۰۰۰۰۸۰۸۰۸۸۰
  •  کد پستی : ۱۴۱۳۹۱۵۳۶۱

خانه     |    آرشیو کل مطالب    |     RSS     |    اینستاگرام    |     لینکدین     | ارتباط با ما